Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Özel Güvenlik Sınavları
  

Özel Güvenlik Sınavları

Öncelikle yazılı sınav günü sınav saatinden en az bir saat öncesinden sınav yerinizde hazır bulunmanız gerekmektedir. Sınava girecek olan adayların sınav yerleri daha önceden belirlenmiş yerler olacaktır. Sınava kurşun kalem, kalem tıraş ve silgi götürmeyi unutmayınız devlet sınavlarında olduğu üzere kalem ve silginiz verilmeyecektir. Sınav esnasında sınav kurallarına uymak zorunludur. Kopya çekmek veya sınav gözetmenine sorular sormak yasaktır. Sınavdaki soru kitapçıkları gruplar halinde oluyor. A ve B grubu olarak iki grup bulunuyor.

Özel güvenlik sınavı silahsız adaylar için 100 sorudan oluşuyor ve sınav süreleri 120 dakika oluyor. Silahlı özel güvenlik adayları için sınav sorusu 125 adettir ve sınav süresi 150 dakikadır. Fazladan sorulan sorular silah bilgileriyle alakalı olan sorulardır. Sınavda her doğru cevap 2 puan olarak değerlendirilirken yanlış cevaplar puan kaybına yol açmamaktadır. Sınava girecek olan adayların kimlikleri, ehliyetleri ve sınav giriş belgeleri kesinlikle yanlarında olmalıdır. Aksi halde sınava alınmazlar.

Silahlı Özel Güvenlik

Silah bilgisi sınavları en az iki gün sürmektedir. Sınava girecek ögg adaylarına ne zaman poligonda olacakları daha öncesinden bildirilir. Silah eğitimi alan adaylar poligonda 15 metre uzaklıktan 5 atış gerçekleştirecektir. Bir atışın hedefi tutması halinde on puan olarak değerlendirilir. Tüm atışların hedefi bulması halinde adaylar 50 puan alacaktır. Yazılı sınav ve atış talimi sınavı puanları birleştirilerek ortalaması alınacaktır. Bu durumda yazılı sınavdan adayların en az 50 alması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Sınav Koşulları başlıklı makalemizde ögg, ögg sınav şartları ve özel güvenlik sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler:


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps