Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Özel Güvenlik Sınavına Dair Her Şey
  

Özel Güvenlik Sınavına Dair Her Şey

Meslek sahibi olmak isteyen bir çok gencin kayıt yaptırdığı özel güvenlik sınavı hemen her şehir merkezinde yapılıyor. Özel güvenlik olmak isteyen adaylar şartları sağladığı taktirde bulundukları şehirde bu sınavlara başvuru yapabiliyorlar. Sınavlara girebilmek için önce özel güvenlik kurslarından silahlı ya da silahsız kursu seçiyorsunuz. Belli bir dönem eğitim aldıktan sonra yapılan sınavlarda gereken baraj puanının üzerinde puan almanız gerekiyor. Sınava girmeden önce sınav giriş belgelerinizi internet üzerinden çıkartmanız gerekiyor. Sınav giriş belgeleri sınav tarihinden 7 ila 10 gün önce yayınlanıyor. Böylece sınav yeriniz ve sınav saatinizi bu belge üzerinde belirtiliyor. Silahlı olarak ögg sınavına girecek olan adayların atış sınav yerleri de belge üzerinde bulunuyor.

Sınav Giriş Ücretleri ve Sınav Saatleri

Sınava girebilmek için her sınavda olduğu gibi giriş ücreti ödeniyor. Silahlı olarak sınava girecek olanlar 60 TL, silahsız sınava girecek olanlar da 40 TL ücret ödüyorlar. Sınav süreleri de buna göre değişiyor. Silahlı güvenlik adaylarına 150 dakika sınav süresi uygulanırken, silahsız sınava girecek olanlar 120 dakika süre ile sınava giriyorlar. Atış sınavına girecek olan adayların adı, soyadı, tc numaraları gibi bilgiler atış yapacakları kağıdın kenarında yazıyor. Böylece atış kağıtlarınız da diğer adayların kağıtları ile karışmıyor. Sınav sonuçlarınız evlere gönderilmiyor ve yine internet üzerinden öğreniyorsunuz. Sınavlarda tüm adaylara 100 soru soruluyor ve her aday aynı sorulardan sınava tabi tutuluyor.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Öğretim Geçiş Sınavı başlıklı makalemizde lys ve ygs hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler: , ,


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps