Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Özel Güvenlik Sınav Koşulları
  

Özel Güvenlik Sınavlarına Dair Önemli Bilgiler

Özel güvenlik sınavlarına girebilmek için bir çok aday kurslara gidiyor. Ancak bu kurslara katılabilmek için de belli şartları sağlamak gerekiyor. Silahlı güvenlik kursları için silah kullanabilir yeterliliğine sahip olduğunuz gibi boy ve kilo şartlarını da taşımanız gerekiyor. Özel güvenlik sınavı giriş bilgileri sınav tarihinden önce yayınlanıyor. Sınav tarihinden 7 ya da 10 gün içerisinde yayınlanan sınav giriş belgelerine kişinin sınav yeri, salon numarası gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler içerisinde aynı zamanda kişi bilgileri de bulunuyor. Sınav yerini mutlaka kursa gittiğiniz yerde girmek zorundasınız. Farklı şehirde kursa gidip başka bir şehirde sınava giremiyorsunuz.

Özel Güvenlik Sınav Koşulları

Sınavlar kişilerin bulunduğu şehirlerdeki okullarda yapılıyor. Bu sınavlarda süre sınavın türüne göre değişiyor. Silahlı sınav adayları 150 dakika, silahsız sınav adayları ise 120 dakika sınava giriyor. Silahlı adaylar aynı zamanda atış sınavına da girerek başarı göstermek zorundadır. Atış sınavında herkesin kendi atış sınav kağıdı bulunuyor. Ögg atış sınavında başarı gösteremezseniz sınavı vermiş sayılmıyorsunuz. Sınava girmeden önce belli miktarda ücret yatırmak zorundasınız. Silahlı güvenlik adayları 60 TL, silahsız güvenlik adayları da 40 TL yatırmak zorundalar. Özel güvenlik sınavlarında başarı gösterebilmek için barajı aşmanız gerekiyor. Sınav esnasında her adaya 100 soru soruluyor. Tüm sorular aynı olup sadece kitapçıklar A ve B kitapçığı olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Bir önceki yazımız olan KPSS Nedir, Şartları başlıklı makalemizde 2016 kpss, kpss ve kpss şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları

  • silahlı güvenlik acik lise kredisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler: , ,


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps