Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
SPONSOR ADVERTISING
AOL TEST HABERLER MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
  
Share on Facebook99Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Tumblr0Digg this

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Ek sınava, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı Programı İHL öğrencilerinden;

1) Bu sınava; Mesleki Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olan öğrencilerden İmam Hatip Lisesi Alanında toplam kredisi 172 ve üzeri, diğer alanlarda ise toplam kredisi 178 ve üzeri ve toplam dönemi en az 8 olan öğrencilerimiz katılabileceklerdir.

2) Ayrıca 2015-2016 eğitim-öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1 inci ve 2 inci dönem sınavlarına katılamayan öğrencilerimizin kayıt işlemleri müracaata gerek kalmadan sistem üzerinden yapılacaktır.

3) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz, belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası) 30 TL ek sınav başvuru ücretini T.C kimlik numarası ile ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

4) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrencilerin, 9 Temmuz 2016 tarihi saat 12.00’a kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekmektedir.

5) Öğrencilerin, ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir.

6) Ek sınav, 24 Temmuz 2016 Pazar günü aşağıdaki listede belirtilen il merkezlerinde 2 oturum halinde yapılacaktır.

YURT DIŞI PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI

Yurt Dışı Programına kayıtlı olan Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan ek sınava katılacak olanlardan;

1. T.C. kimlik numarası ile 2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında 30TL katılım ücretini anlaşmalı bankaların doğrudan şubelerine veya internet bankacılığı üzerinden “MEB Ödemeleri” bölümünden yatıracaklardır.

2. 2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurusunu yapamayan Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programı öğrencilerinden sınava Ankara’da girecekler, başvuru işlemlerini sınavdan bir gün önce saat 09.00-15.00 arası, sınav günü ise saat 08.00-09.00 arasında Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden yaptırabileceklerdir.

 

MESLEKİ AÇIK LİSE EK SINAV YAPILACAK İL MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan En Az 157 kredi olan ek sınava girebiliyor! başlıklı makalemizde 157 kredi, açık lise ve açık lise test çöz hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

*

Etiketler: , , , , , , ,


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps
Hobiler