Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER En Az 157 kredi olan ek sınava girebiliyor!
  

Merhaba arkadaşlar 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında Açık Öğretim Lisesi 23 – 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması beklenen ek sınav şartlarından biriside kredidir.

Açık Lise ek sınava girecek olan öğrencilerin en az 157 kredi olması gerektiğini belirtilmiştir. Aslında haksızlıkla alakasız olan bir durumdur. Biraz düşünce ile yola çıkalım eğer ek sınavda 157 kredi olmasaydı yapılan ek sınav normal bir dönem sınavı gibi olmuş olur yani 4. dönem sınavı gibi.

En az 157 kredisi olan öğrenciler ek sınav ile 35 kredi aldığı taktirde 192 kredi olmuş olup mezun olabilecekler. Ama 156 kredisi olan bir öğrenci ise 191 kredide kalarak mezun olamıyacaktır. Bu durumda 157 krediden az olan öğrenciler bir yeni yıla tekrardan devam edecek ve o yıl mezun olabileceklerdir.

 

Sınavın adı üstünde ek sınavdır arkadaşlar. Bu şartlar önceki yıllarda da geçerliydi bu şart olmayacaksa 8 dönem altıda girebilsin sınava ve bu ek sınav 4. dönem olarak açık lisede yer alması gerekir. Eğer kredi şartı kalkması gerekiyorsa diğer şartlarda kalkmalıdır.

 

Not : Bu yazı bir öğrenci tarafında bizlere iletilmiştir.

Bir önceki yazımız olan 24 Temmuz 2016 Tarihinde Ek Sınav Şartları Değişti!!! başlıklı makalemizde 2016 temmuz ayı ek sınav, açık lise ve açık lise ek sinav 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları

 • açık lise ek sınav kaç kredi
 • aol ek sınav 2017 tarihleri
 • açık lise ek sınav tarihleri 2017
 • aöl ek sınav tarihi 2017
 • aol ek sınav 2017
 • aöl ek sınava kimler girebilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. furkan dedi ki:

  Huy yaaa 157 nedir yaa tanıdıgım her kes 1 puanla kaçırıyor böyle saçmalıkmı olur yaaa hayatımız söz konusu şurda sanki 150 düz yapsa eline yapışıcak ..

  1. AOL-TEST dedi ki:

   Bir kaç gün içerisinde 157 kredi şartının kaldırılacağını umuyoruz. Bir çok açık lise öğrencisi bu durum yüzünden mağdur duruma dusmemeli

 2. çiğdem dedi ki:

  zaten şimdiye kadar 8 dönem üzeri şartı vardı uygun olan girebiliyordu bu tam olarak haksızlık bir çoğumuz 30 yaş üstü insanlarız kimimiz ihtiyactan kimimiz statüden kimimz mecburiyetten almak için uğraşıyoruz elimizden geldiğince uğraş veriyoruz ek sınav hakkı alabilmek, bizim için bi kaç kredi umuttu onuda aldınız elimizden !!!

 3. Yasemin dedi ki:

  Yapmayın lütfenbiz lys ye boşuna verdik onca emeimiz ne olacak onu geçtim o kadar çaresiz tek umudu bu ek snv olan öğrenciler var Allah aşkına kaldırın şu 157 kredi sartnı

 4. ahmet dedi ki:

  Lutfen bu şart i kaldırın yetkililere sesleniyorum. Tamam 157kredsi olmayan bu ek sınav la mezun olamiyacak ama en azından ikinci bir ek sınav la mezun olabilir. Ya da gelecek dönem mezun olabilir. Lütfen insanları mağdur etmeyin. Ne fark ediyor ki erken mezun olmak meb in faydasına

 5. kubilay dedi ki:

  dönemi sekiz ve üzeri olanlarda katılmalı bir an önce değişmeli

 6. kubilay dedi ki:

  Herkes 35 alacak diye bir şey yok dönemi sekizin üzerinde olup kredisi düşük öğrencilerde katılmalı bu bizim için bir umut idi .Umudumuzu lütfen kırmayın.

 7. fato dedi ki:

  Kredisi az olup toplam donemi Yüksek olan girebiliyormu

  1. AOL-TEST dedi ki:

   hayır fato döneminiz 8 ve üzeri olurken kredinizinde en az 157 olması gerekmektedir. Ek sınav şartlarını http://aciklisetestcoz.net/24-temmuz-2016-tarihinde-ek-sinav-sartlari-degisti.html adresinden görüntüleyebilirsiniz.

 8. büşra dedi ki:

  çok güzel açıklama yapıyorsunuz ama 2 . ci ek sınav da oluyor .
  ben şuan çalıştıgım sınava 2 kredi yüzünden giremiyorum .
  sanki 157 kredisi olan bi insan
  35 krediyi fuul yapabilcekmi ? çok nadir ve ender ..
  o zaman kökten kaldırın 10 kredisi olanları sokun .. insanların hakkına giriyorsunuz ve benimde hakkımı helal etmiyorum ! sizin gibilere.. sömüre sömüre bi hal ettiniz zaten .

 9. fato dedi ki:

  Niye soruları mizA cevap wrilmiyor

 10. Nevin dedi ki:

  Üniversite kazandım sadece 50 kredim eksik mezun olmam için ek sınav ve sonraki sınavla mezun oluyorum ön kayıt yaparak fakat bu yapılan haksızlık bir ay için bir yilimdan olucam

 11. orhan dedi ki:

  Böyle saçma bisey olamaz ya resmen ayrımcılık turkiyede adalet aramayin yormayin kendinizi

 12. Cemil dedi ki:

  Aslında herkese 35 kredi verseler fena olmaz bu halk 15 temmuzda darbeyi engelledi bunu bize yapsalar cokmu

YORUM YAZ

*

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps