Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Açık Öğretim Okulu İle Eğitimin Tamamlanması İmkanı
  

Açık Öğretim Okulu İle Eğitimin Tamamlanması İmkanı

İnsanların eğitim noktasında her daim destek alabilecekleri ve bu kapsamda çalışmalar yapılabileceği biliniyor. Uzun bir süredir Milli Eğitim bakanlığı tarafından oluşturulan uzaktan eğitim veya açık öğretim olarak bilinen sisteme kayıt olunacak kısa bir sürede devam zorunluğu olmadan eğitim alma imkanını elde ederler. Özellikle bu kapsamda uzun yıllardır insanların eğitim taleplerini karşılayan açık ortaöğretim okulu ile kısa bir sürede ortaöğretim programlarından mezun olabilme imkanı sunulur.

Sınavlara Katılma Durumu

Her yıl belirli bir zaman dilimi içerisinde 2 kere yapılan aöo sınavları ile kısa bir sürede açıktan orta öğretim mezunu olunabiliyor. Bunun için elde edilecek diploma yada tasdikname ile başvuruda bulunarak açık ortaöğretim okulu dersleri belirli krediler ile alınarak sınavlara girilir. Bu girilen sınavlarda başarılı olunması durumunda ise kısa bir sürede mezun olma hakkını elde eder.

Uzaktan Eğitim İle Eğitimin Tamamlanması

İnsanlar bazı zamanlarda eğitimine ara vermesi yada hiç eğitim almamış olma durumu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu gibi durumlarda uzaktan eğitim kapsamında sınav yöntemleri ile belirli dönemlerde sınava girerek mezun olabilirler. Bu mezuniyet sonrasında herhangi bir şekilde devam zorunluluğu olmadan yılda iki dönem sınavlara girerek o yıl ki dersleri açıktan vererek mezuniyet hakkı elde ederler. Bu haktan faydalanmak için açık öğretim bürolarına başvuruda bulunarak gerekli kayıt işleminin ardından uzaktan eğitim ile mezun olurlar.

Bir önceki yazımız olan Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler:


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps