Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir?
  

Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir?

Açık öğretim lisesine kayıt yaptırabilmek için en az ilköğretim ya da orta öğretim mezunu olmanız gerekiyor. Liseyi yarıda bırakanlar ya da herhangi bir sebeple lise okumaya imkan bulamayan insanlar açık öğretim lisesi okumaya hak kazanıyorlar. Açık öğretim lisesi okuyabilmek için en son mezun olduğunuz okul diploması ya da lise terk belgesi ile birlikte açık öğretim bürolarına başvurmanız yeterli oluyor. Okul kaydınız tamamlandıktan sonra da kitaplarınızı alarak derslerinize çalışmaya başlayabilirsiniz. Açık lise okuyabilmek için herhangi bir yaş sınırlaması yok. Hangi yaşta olursanız olun eğitim hakkınızı kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda ders konusunda da belli saatlerde değil kendi belirlediğiniz bir program dahilinde derslerinizi çalışabiliyorsunuz.

Açık Öğretim Lisesinde Dersler

Ders seçme işlemlerini kayıt esnasında yapıyorsunuz. Açık öğretim sisteminde her dönem almanız gereken belli sayılarda kriterler bulunuyor. Açık lise sınavları da bu seçtiğiniz dersler üzerinden uygulanıyor. Her ders için hazırlanan özetlerden ve videolardan sisteme giriş yaparak yararlanma şansınız da var. Sınav dönemi için her sınav arasında belli gün sayısı veriliyor.

Açık Öğretim Lisesinde Sınavlar

Sınavlar iki gün içerisinde gerçekleştiriliyor. Herkesin rahat bir şekilde katılım sağlayabilmesi için cumartesi pazar şeklinde yapılıyor. Aynı zamanda her sınav gününde iki farklı oturum oluyor. Öğrencilerin bir kısmı sabah bir kısmı öğleden sonra sınava giriyor. Her dersin kendi test sınav uygulaması bulunuyor ve her testte 20 soru var.

Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Sınavları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler:


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps