Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir?
  

Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir?

Açık öğretim lisesi okuyabilmek için ilköğretim mezunu olunması gerekiyor. Açık lise sınavları belli dönemlerde yapıldığı için sınavlara hazırlanma süreniz de uzun oluyor. Açık liseye kayıt yaptırmak için açık öğretim bürosuna gitmeniz yeterlidir. Büroda ders seçme işlemleriniz yapılıyor ve oradan alacağınız kitaplarla sınavlara hazırlanabiliyorsunuz.

Aynı şekilde sınav yönetmeliğinde yer alan konulara göre sınavlar test şeklinde yapılıyor ve her sınavda 20 soru soruluyor. Her dersin kendi sınavını yapan açık öğretim lisesi insanların dışarıdan lise diploması almasında yardımcı oluyor. Açık öğretim lisesi sınavlarına girebilmek için okulun size verdiği giriş belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Sınav giriş belgeniz yanınızda olmadığında sınava girme şansınız da bulunmuyor.

Açık Öğretim Lisesinden Alınan Diploma

Açık öğretim lisesinin sizlere vereceği diploma diğer örgün öğretim mezunlarının diplomasından herhangi bir farklılık göstermiyor. Tüm kurum sınav başvurularında kullanılabilecek düzeyde bir diploma veren açık öğretim lisesi öğrencilerinin gelecek konusunda hiçbir sınavdan mahrum kalmasına izin vermiyor. Açık lise sınavları yılın belli dönemlerinde gerçekleştiriliyor ve merkezden yapılıyor.

Açık Öğretim Sınavları Nasıl Yapılır?

Açık öğretim lise sınavlarına girebilmek için giriş belgenizi ve kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Sınav esnasında telefon ve çok özellikli hesap makinesi bulundurmanız sınav kuralları gereğince yasak. Aynı zamanda sınavlarda 20 soruluk testler uygulanıyor. Her dersin kendine ait bir test sınavı bulunuyor. Ders sayısına göre sınav süreniz belirleniyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Sınavına Dair Her Şey başlıklı makalemizde ögg, ögg kimlik kartı ve özel güvenlik sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler:


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps