Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Açık Öğretim Lisesi Hakkında Merak Edilenler
  

Açık Öğretim Lisesi Hakkında Merak Edilenler

Açık öğretim lisesi insanların örgün öğretimden okuyamadıkları liseyi uzaktan okuyarak bitirme şansı tanıyan bir sistemdir. Açık öğretim lisesi sınavları her ilde yapılmakta ve yılın belli dönemlerinde öğrencilerin bu sınava girmeleri gerekiyor. Sınav 20 sorudan oluşan testlerden ibaret. Her soruda dört tane şık bulunuyor ve sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Her dersin kendi test sınavı yapılıyor.

Sınavlar yılın belli dönemlerinde yapılıyor. Ara sınav ve yıl sonu sınavı şeklinde yapılan sınavlarda sorumlu olduğunuz ders ünitelerinden sorular geliyor. Açık öğretim lisesi sınavlarında başarılı olabilmek için mutlaka okulun sizlere verdiği kitaplara çalışmanız gerekiyor. İnternet sitesi üzerinde yer alan çıkmış yıl soruları ve ders özetleri de öğrencilere faydası olan alanlardır.

Açık Öğretim Lisesi Ders Materyalleri

Açık öğretim lisesinde kayıt esnasında açık öğretim bürosu sizlere kitaplar veriyor. O dönemde sınava gireceğiniz bu kitaplara çalışmak sınıfı geçmeniz için yeterli oluyor. Ancak açık lise sınavları açısından bir diğer çalışma yöntemi de okulun sitesinde yayınlanan ders özetleri ve geçmiş yıl soruları da bulunuyor.

Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Nerede Yapılıyor?

Her sene eylül ayı dönemlerinde yapılan açık lise kayıtlarını açık öğretim lisesi büroları yapıyor. İlk defa kayıt yaptıracak olanlar büroya giderek bürodan işlemlerini yaptırıp kitaplarını alıyorlar. Daha önceden kaydı olanlar da internet üzerinden ders seçme işlemlerini yaptıktan sonra büroya kitaplarını almaya gidiyorlar.

Bir önceki yazımız olan 2. Ek Sınav Başvuruları 2016 başlıklı makalemizde 2. ek sınav. ek sınav başvuruları, aol 2. ek sınav kayıtları ve aol test çöz 2. ek sınav hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler: , ,


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps