Twitter'da Takip Et Google Plus'da Takip Et Facebook'da Takip Et
AOL TEST HABERLER Açık Öğretim Lisesi Diploması Almak
  

Açık Öğretim Lisesi Diploması Almak

Örgün öğretim okuma şansı olmayıp da liseyi bitiremeyen insanlar için lise diploması şansı veren açık öğretim lisesi uygulaması insanların yaşlarını dikkate almadan kayıt alıyor. Açık öğretim lisesinden mezun olarak alınan diplomaların da diğer örgün öğretim lisesi diplomalarından herhangi bir farkı bulunmuyor.

Aksine aynı eş değerliliğe sahip olan bu diplomalarda diğer diplomalar gibi üniversiteye başvururken ya da diğer kurum sınavlarına başvururken kullanabiliyorsunuz. Sınavları test usulü olduğu için herhangi bir zorlanma göstermeden okulu bitirme şansınız var. Kitaplar açık öğretim büroları tarafından veriliyor. Kitaplar da her ünite detaylı bir şekilde anlatılıyor ve her ünite sonunda 10 tane soru bulunuyor.

Açık Öğretim Sınavları Nasıl Yapılıyor?

Açık öğretim sınavları yılda belli dönemlerde merkezi olarak yapılıyor. Öğrenciler kendi seçtikleri sınav merkezinde bulunan okullar da sınava giriyorlar. Herkesin katılım sağlayabilmesi için tüm açık lise sınavları hafta sonu olacak şekilde cumartesi ve pazar günlerinde iki oturup şeklinde yapılıyor. Sınava girebilmek için mutlaka sistemin sizleri atadığı okula gitmeniz gerekiyor. Aynı zamanda giriş belgeniz de bulunması gerekiyor.

Açık Öğretim Sınavı Yöntemi Nasıldır?

Açık öğretim sınav yönetmeliğinde sınavların test usulü olduğu belirtiliyor. Her sınavda 20 soru bulunuyor. Sınavlar test usulü olduğu için sınav esnasında yaptığınız yanlışlar doğrularınızı götürmüyor. Bununla birlikte her ders kendi test sınavını uyguluyor. Her dersin sınavı farklı bir test şeklinde geliyor karşınıza.

Bir önceki yazımız olan Açık Öğretim Lisesi Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Etiketler:


Açık Lise Test Çöz Öneri, istek, şikayet ve telif hakları bildirimi için bize slhsncn@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Sitemaps